Obszar pracy na sesjach coachingowych

Tematem sesji może być wszystko to co chciałabyś / chciałbyś zmienić i co aktualnie powoduje u Ciebie charakterystyczny dyskomfort i tlącą się potrzebę zmiany ...

A także wszystko to co nazywasz marzeniem i chodzisz koło tego marzenia, nasłuchujesz znaków, zastanawiając sie jak, od czego i czy zacząć ...

Możemy skupić się na pracy nad konkretnymi projektami osobistymi, nad równowagą życiową, nad sukcesem w biznesie, a także nad ogólnymi warunkami życia osobistego, bądź też zawodowego, związanymi z planowaną przez Ciebie przyszłością, możemy popracować nad Twoimi ograniczającymi przekonaniami, nad wzmocnieniem Twojej pewności siebie, rozwojem wewnętrznej strefy Twojego życia, nad poprawieniem relacji z osobą X, nad wyborem ścieżki kariery itp.

Coaching kariery może dotyczyć: rozwoju konkretnych umiejętności, znalezienia pracy, zmiany pracy, stworzenia ścieżki rozwoju, powrotu do pracy po okresie macierzyńskim / wychowawczym itp.

Coaching biznesu może dotyczyć: rozwoju firmy, ekspansji na nowe rynki, zaangażowania w nowe inwestycje, założenia firmy, relacji z szefem, relacji z podwładnymi itp.

Life coaching może dotyczyć tego jak zorganizować wesele i nie zwariować, jak i czy przeprowadzić się do innego kraju, jak odnaleźć się w roli pracującej matki, jak schudnąć, jak utyć, co zrobić aby poczuć się lepiej w swoim ciele, poprawienia relacji z innymi ludźmi, poprawy relacji z sobą samym, znalezieniu partnera / partnerki, przyjrzenie się swoim życiowym rolą.

Coaching energetyczny może dotyczyć: równowagi życia prywatnego i zawodowego, przyjrzeniu się swoim nawykom, odnalezieniu misji życiowej, wglądowi w role wartości w Twoim życiu i temu jakie potrzeby tytułem tego realizujesz lub nie, wglądu w stany emocjonalne, których doświadczasz w wybranych sytuacjach, przyjrzeniu się temu co w Tobie rezonuje gdy słyszysz negatywne opinie na swój temat itp.

Sesja coachingowa jest okazją, abyś w absolutnie bezpiecznych warunkach, przy wysokim skupieniu, poczuł/a co jest dla Ciebie ważne, poczuł/a swoją drogę poprzez zestrojenie się z docelową wymarzoną sytuacją, urzeczywistnił/a ją sobie, przybliżył/a jej obraz, dźwięk, zapach smak... Tak abyś włączył/a w sobie zielone światło - wiarę, że to jest możliwe, złapał/a za kierownice - uwierzył/a, że tkwi w Tobie pełna moc możliwości i podjęła / podjął działanie.

Na sesji podejmiemy prace w obszarze, który zawsze wybierasz Ty. To Ty przygotowujesz na spotkanie temat, o którym chciałabyś / chciałbyś porozmawiać i który masz gotowość lub chciałabyś / chciałbyś mieć gotowość podjąć do realizacji - w zakresie, w którym ustalimy podczas sesji - gdy sesja się skończy.

Na sesji pracujemy tylko na jednym celu - jeśli jest kilka obszarów, nad którymi chciałabyś / chciałbyś się pochylić, jest to możliwe aby np. na pierwszej sesji wypracować priorytetowość tych obszarów.

Wybór tematu naszej najbliższej podróży coachingowej wybierasz sam/a ja jako Twój coach będę Cię wspierać, motywować i dbać o to aby Twój cel i wypracowane działania były ekologiczne dla Ciebie i otoczenia, w którym żyjesz.

Sesja coachingowa jest dla Ciebie i o Tobie, mówisz ile chce, co chcesz i o czym chcesz - jeśli temat jest dla Ciebie trudny i z różnych względów nie będziesz chciał/a na głos odpowiedzieć na zadane pytanie - jest to ok - odpowiedzi są dla Ciebie, nie dla coacha - to Ty masz usłyszeć na nie odpowiedź.

Zwróć proszę uwagę, że coaching nie jest doradztwem ani też terapią.

Coach nie daje rad i gotowych rozwiązań, pomaga Ci natomiast znaleźć odpowiedź i rozwiązanie w Tobie - działając w myśl przekonania, że rady są zwykle dobre dla radzącego, gdyż są wynikiem jego doświadczeń - Twoje doświadczenia, wartości i potrzeby mogą być zupełnie rożne - dlatego tak ważne w coachingu jest odnalezienie swojej drogi i swojego sposobu na życie.

Coach nie "terapeutyzuje", chociaż korzysta z podobnych narzędzi co terapeuta to docelowo pracuje z Tobą na stanie obecnym i Twojej przyszłości. Coach nie sięga na do Twojej przeszłości, abyś tam znalazł rozwiązanie - raczej pomaga Ci w obecnej sytuacji zbadać efekty obecnego stanu rzeczy i podjąć działania ku usprawnieniu funkcjonowania Twojego życia teraz i w przyszłości.